Zasedání zastupitelstva 20. 12. 2018

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se včera (čtvrtek 20.12.2018) zúčastnili veřejného zasedání zastupitelstva obce.

Po dlouhé době se zasedání zúčastnilo mnohem více zájemců z řad veřejnosti, než dosud bývalo zvykem.  To je dobrá zpráva. Občanům není osud obce lhostejný a chtějí se podílet ne jejím rozvoji. Těší nás také, že se občané nebáli své názory projevit a přáli bychom si, aby diskuzí bylo v budoucnu ještě víc.

Přestože atmosféra byla občas trochu vyhrocená, domníváme se, že to patří k věci. Protože drobné spory, konflikty a občasná nedorozumění jsou jasným důkazem, že  nám všem na obci záleží, byť na některé věci máme rozdílné názory.

Chtěli bychom zároveň vyzdvihnout roli starosty Krčka, kterému občasné slovní přestřelky mezi zastupiteli asi nebyly úplně příjemné, přesto se za všech okolností choval naprosto neutrálně.

Za to mu děkujeme a těšíme se na další bouřlivá setkání, které, jak věříme, bude naši obec posunovat dál.

Zasedání se někomu mohlo zdát dlouhé, nicméně:

·         odsouhlasili jsme setkání veřejnosti s projektantem a s odborníky ve věci nové silnice do Šternberka

·         odsouhlasili jsme jednací řad zastupitelstva, který nyní nově, oproti předcházejícímu, bude více transparentní a umožní všem nahlédnout na zápisy z veřejných zasedání zpětně i na internetových stránkách obce

·         pan starosta oznámil vznik třech nových komisí, jejichž obsazení bude na pořadu nejbližšího pracovního jednání zastupitelů - jde o komisi stavební, péči o vzhled obce a o komisi zabývající se mládeží a seniory

·         projednali jsme vydání obecně závazné vyhlášky s ohledem na ochranu zdraví občanů (zamořování obce spalováním odpadků, plastů apod.), o které budeme hlasovat na příštím zastupitelstvu

O dalších bodech z jednání se dočtete v zápisu ze zasedání.

Děkujeme všem.

Klidné Vánoce a hodně štěstí v novém roce.

Maňas, Žák

Vyvěšeno: 21. 12. 2018